Dorota Sadurska

 

Urodziłam się 25 kwietnia 1978 roku w Pionkach. Mam troje dzieci: syn Bartosz 21 lat, córki Alicja i Olga 14 lat. Posiadam wykształcenie wyższe, ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej  w Lublinie. Zawodowo byłam związana z pionkowskimi firmami, od 2009 roku zajmuje się rodziną, a od 5 lat toruję drogę niepełnosprawnym uczniom, zwłaszcza tym z autyzmem, walcząc o jakość i odpowiedni poziom udzielanej im pomocy         w szkole. Od urodzenia mieszkam w Pionkach.

Udzielam się w inicjatywach społecznych — wolontariat, pomoc w zbiórkach charytatywnych, współpracuję z fundacjami. Jestem honorowym krwiodawcą, członkiem Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Pionkowskiego Towarzystwa Rowerowego.

Moje zainteresowania to: turystyka rowerowa, piesze wędrówki górskie, aktywny wypoczynek na działce, dobra muzyka i książka, teatr jest moim drugim domem, a ostatnio polubiłam też żeglowanie.

Miasto moich marzeń, to miejsce dobrego i godnego życia wszystkich pokoleń. Jako przedstawicielka mieszkańców w Radzie Miasta Pionki będę podejmowała działania z zakresu:

Oświaty – nasze pionkowskie szkoły zasługują na dobrą organizację, chcę by placówki funkcjonowały samodzielnie, były profilowane, a rodzice samodzielnie decydowali o wyborze najlepszej szkoły dla swoich dzieci.

Przytuliska – poprawa sytuacji naszych braci mniejszych, pokrzywdzone przez ludzi zwierzęta muszą otrzymać godne warunki życia i stabilizację bytu. Dobrze zorganizowane          i działające schronisko może być najlepszą wizytówką miasta.

Zwiększenia roli Organizacji Pozarządowych, Towarzystw, Stowarzyszeń, Wolontariatu działających na rzecz rozwoju naszego miasta, pomocy niepełnosprawnym i seniorom, szeroko pojętej ekologii i zdrowia.

Jestem do Państwa dyspozycji, możemy wspólnie kierunkować nasze działania, na bieżąco starać się rozwiązywać problemy naszego miasta i osiedla. Jako radna Rady Miasta Pionki zamierzam mieć realny wpływ na miejsce naszego życia, chcę wspierać nowo wybranego Burmistrza Naszego Miasta, bo „Stawiam na Pionki”.